Bir Başka Dünya: Kapadokya

Bir Başka Dünya: Kapadokya


Bütün gün aklınızı başınızdan alacak manzaralar seyredip, yeraltı ve yerüstü bir sürü oluşum inceleyeceğiniz yetmiyormuş gibi bölgeyi daha da özelleştirmek için Balon turları düzenliyorlar. Hiç tereddütsüz şunu söyleyebiliriz ki insan ölmeden önce mutlaka Balon manzarası eşliğinde Kapadokya’yı görmeli. Efsane ötesi bir manzara ve etkinlik. 

Kapadokya, çevresinde bulunan yanardağların püskürttüğü lav ve volkanik kayalarla oluşmuş, daha ondan sonra da yağmur, akarsu ve rüzgarla şekillenmiş bir bölgedir. Gözle belirgin farklar göremesek de günümüzde hâlâ şekillenmeye devam ediyor. Peribacaları ise rahat şekil alan alt kısım ve -şapka gibi duran- sert üst kısım şeklinde iki bölümden oluşuyor. Kapadokya’da bu oluşumu görmek için özel bir çaba harcamanıza gerek kalmıyor. Her yerde peribacalarına rastlayabiliyorsunuz.

Kişisel aracınız yoksa Firmamız aracılığıyla Ürgüp Araç Kiralama, Göreme Araç Kiralama, Uçhisar Araç Kiralama işlemlerinide güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vakit Kaybetmeden Aracınızı Ayırtın! +90 850 304 4 555
Kapadokya isminde olan alan aslına bakarsak çok geniş. Nevşehir, Niğde, Kayseri, Aksaray ve Kırkent’i kapsıyor. Ancak gezinsel olarak daha çok gezilebilecek yerler Ürgüp, Göreme ve Uçhisar çevresinde yer ediniyor.

Tüm gün aklınızı başınızdan alacak manzaralar seyredip, yeraltı ve yerüstü bir sürü oluşum inceleyeceğiniz yetmiyormuş benzer biçimde bölgeyi daha da özelleştirmek için Balon turları düzenliyorlar. Hiç tereddütsüz şunu söyleyebiliriz ki insan ölmeden önce mutlaka Balon manzarası eşliğinde Kapadokya’yı görmeli. Efsaneleşmiş ötesi bir görünüm ve etkinlik.


İlginizi Çekebilir
  • Uzun yolda araba keyfi bir başkadır!
    Bunların arasından arabayı tercih ederek; rahat ve özgür bir tatil planlayabilirsiniz. Arabayla çıktığınız yolculukta kararları kendiniz verirsiniz. Şoföre dert anlatmak zorunda kalmazsınız, rotanızı kendiniz belirler istediğiniz anda planda değişiklik yapabilir farklı ...
  • Yaz tatili mi? Sonbahar tatili mi?
    Yaz bitiyor sonbahar geliyor. Yazın tatil yapmak bir başkadır. Deniz kum güneş üçlüsü şüphesiz herkesi mest eder.
Whatsapp Telefon